سلام | خداحافظ

زمان اجرا:
فصل اول سروک
مشارکت‌کنندگان:
رادین، غزل، مسیح، مهدیار، مهر
راهنمایان:
علی، ماجد

تا حالا به چراغ‌برق‌هایی که انقدر آروم کنار پیاده‌روها یا خیابونا ایستادن دقت کردید؟ تا حالا فکر کردید که اونا از اون بالا ما رو چطوری می‌بینند؟ آیا از پنجره‌های آپارتمان‌های روبرویی توی خونه‌های ما سرک می‌کشن؟ آیا کچلی‌های پس سر آدما رو ازون بالا خوب می‌بینن؟
به نظرتون چند تا چیز دور و بر ما هست که مثل این چراغا ما بهشون بی‌اعتنا هستیم، یا با اینکه مدام ازشون استفاده می‌کنیم، اما در واقع هیچ‌وقت به این فکر نکردیم که ما «چرا» و «چطور» داریم ازشون استفاده می‌کنیم؟
توی این پروژه ما دنیا رو یه جور دیگه تصور کردیم؛ غیر از اون تصویری که همیشه بهش عادت داشتیم؛ یه جوری که نیست و هرگز هم نبوده. برای این کار باید عادت‌های ذهنمون رو می‌شکستیم. چون ما به خیلی چیزهای اطرافمون وابسته شدیم و برای همین درست نمی‌بینیم‌شون. سعی کردیم ببینیم چیزایی که ما بیشتر از همه به‌شون وابسته‌ هستیم، اگه نبودن زندگی ما چجوری بود،‌ یا چیزهایی که ما در زندگی به‌شون خیلی توجه نمی‌کنیم و بی‌اعتنا از کنارشون می‌گذریم، چه تاثیری می‌تونن توی زندگی ما بگذارند.

برای همین اسم پروژه اینه: «سلام | خداحافظ»! چون ما توی این پروژه، زاویه دیدمون رو عوض کردیم، انگار با یه چیز قدیمی خداحافظی می‌کردیم و یه چیزِ جدید رو تجربه می‌کردیم. در واقع ما توی این پروژه دنبال این بودیم که از چیزهای دور و برمون “آشنایی‌زدایی” بکنیم. برای همین هر کدوممون یه چیزی از دنیای اطرافمون رو انتخاب کردیم و شروع کردیم توی خیالمون باهاش گفتگو کردن.

 

توی جلسات آنلاین هم بقیه هم‌گروهی‌ها به ما کمک کردن که این مصاحبه رو تکمیل کنیم. از دل این گفت‌وگو چهارتا مصاحبه دراومد که میتونین اینجا بشنوین و بخونین:

 

مصاحبه با رادین در نقش سازدهنی

گفت‌وگو با سازدهنی

شنیدن فایل صوتی مصاحبه «رادین»

مطالعه متن مصاحبه «رادین»

مصاحبه با غزل در نقش صورتیِ احساساتی

گفت‌وگو با صورتی

شنیدن فایل صوتی مصاحبه «غزل»

مطالعه متن مصاحبه «غزل»

مصاحبه با مهر در نقش اینستاگرام

گفت‌وگو با اینستاگرام

شنیدن فایل صوتی مصاحبه «مهر»

مطالعه متن مصاحبه «مهر»

مصاحبه با مسیح در نقش لپ‌تاپ

گفت‌وگو با لپ‌تاپ

شنیدن فایل صوتی مصاحبه «مسیح»

مطالعه متن مصاحبه «مسیح»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.