حواس پنج‌گانه

زمان اجرا:
فصل دوم سروک
مشارکت‌کنندگان:
سپهر، سحر، سروین، مریم، معراج
راهنمایان:
مصطفی، محمد، با حضور افتخاریِ «مجید»

حواس پنجگانه! مظلوم تر از حواس پنجگانه هم داریم؟ هر روز و هر لحظه داریم از طریق حواس پنجگانه مون دنیای اطراف رو درک میکنیم، لذت میبریم و اطلاعات کسب میکنیم. ولی چقدر در طول روز بهشون فکر میکنیم؟ یا چقدر تلاش کردیم روی یک حس خاص متمرکز بشیم و سعی کنیم تقویتش کنیم؟ مگر نه اینکه ما هرچه بلد هستیم رو مدیون ورود اطلاعات از طریق حواس پنج‌گانه هست؟ 

توی این پروژه ما سعی کردیم دنیای بدون «دیدن» رو تجربه کنیم و با بستن چشمها درک خودمون رو از جهان برمبنای سایر حواس خودمون شکل بدیم.

مثلا شده تا به حال چشم هاتون رو ببندید و به صدای خیابان گوش بدید و بعد تصور کنین الان چه چیزهایی اون بیرون هست؟ آدم ها یا ماشین هایی که رد میشن چه شکلی هستن؟ یا توی پارک روی چمن ها بشینیم و با چشم های بسته نفس عمیق بکشیم و سعی کنیم با تمام قدرت از جوانه های بویایی مون استفاده کنیم تا بفهمیم دوروبرمون چه چیزهایی هستن. 

توی این پروژه، مجید عزیز هم با ما همراه بود که نابینایی مطلق داره و اون از دنیای خودش برای ما، و ما هم از دنیای خودمون برای اون گفتیم.

بخشی از تجربه‌های ما در این پروژه رو در پادکستِ زیر بشنوین و شما هم با ما همراه بشین. این پادکست با صدای مجید عزیز شروع میشه: 

بخشی از تجربه‌های ما در این پروژه

روایتِ ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.